HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 19 Korrik 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E shtunë, 09 Shkurt 2019 16:00 h
 
Veleciku vs Erzeni
 

Match details
Match Date :E shtunë, 09 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

Veleciku Stats Erzeni
12 Current rank 4
18 Matches 18
8/1/9 W/D/L (Total) 10/2/6
6/1/2 W/D/L (Home)8/1/0
2/0/7 W/D/L (Away)2/1/6
25Points32
18 : 23 Goals24 : 15
-5 Difference9
Veleciku - Erzeni 3:1 Highest won homeErzeni - Shenkolli 5:0
Veleciku - Vllaznia 0:2 Highest loss home----
Vora - Veleciku 0:2 Highest won awayVora - Erzeni 1:3
Shenkolli - Veleciku 3:0 Highest loss awayVeleciku - Erzeni 3:1


History of matches
Kategoria 1 2018-19
7E shtunë, 27. Tetor 201814:00Erzeni-Veleciku2-1
16E shtunë, 09. Shkurt 201914:00Veleciku-Erzeni3-1
Kupa e Shqiperise 2010-11
1E martë, 21. Shtator 201014:30Erzeni-Veleciku4-1