HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E diel, 18 Gusht 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E diel, 03 Shkurt 2019 16:00 h
 
Egnatia vs Oriku
 

Match details
Match Date :E diel, 03 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

Egnatia Stats Oriku
6 Current rank 9
18 Matches 18
9/2/7 W/D/L (Total) 7/6/5
5/2/2 W/D/L (Home)5/2/2
4/0/5 W/D/L (Away)2/4/3
29Points27
21 : 21 Goals17 : 14
0 Difference3
Egnatia - Pogradeci 2:0 Highest won homeOriku - Elbasani 2:0
Egnatia - Besa 0:1 Highest loss homeOriku - Lushnja 1:3
Elbasani - Egnatia 1:2 Highest won awayEgnatia - Oriku 0:1
Pogradeci - Egnatia 3:1 Highest loss awayLushnja - Oriku 1:0


History of matches
Kategoria 1 2018-19
6E shtunë, 20. Tetor 201814:00Oriku-Egnatia2-0
15E diel, 03. Shkurt 201914:00Egnatia-Oriku0-1