HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 21 Shkurt 2019
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria 1 2018-19
E shtunë, 02 Shkurt 2019 16:00 h
 
Korabi vs Veleciku
 

Match details
Match Date :E shtunë, 02 Shkurt 2019
Match Time :16:00 h
 

Head-to-head

Korabi Stats Veleciku
7 Current rank 13
17 Matches 17
8/3/6 W/D/L (Total) 7/1/9
7/1/1 W/D/L (Home)5/1/2
1/2/5 W/D/L (Away)2/0/7
27Points22
18 : 16 Goals17 : 23
2 Difference-6
Korabi - Burreli 2:0 Highest won homeVeleciku - Erzeni 3:1
Korabi - Vllaznia 1:2 Highest loss homeVeleciku - Vllaznia 0:2
Dinamo - Korabi 0:2 Highest won awayVora - Veleciku 0:2
Shenkolli - Korabi 4:0 Highest loss awayShenkolli - Veleciku 3:0


History of matches
Kategoria 1 2018-19
6E diel, 21. Tetor 201814:00Veleciku-Korabi2-1
15E shtunë, 02. Shkurt 201914:00Korabi-Veleciku3-1