HOT NEWS
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
Batha:Jemi me te mire se Skenderbeu » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori Batha u ...
Dikure hidheshin gure tani celulare » Ndodhe edhe kjo.Gjate supersfides midis Partizanit...
Protestojne Fanatics para fillimit te ndeshjes » Tifozat e organizuar te Tiranes ashtu siç kishin p...
E mërkurë, 25 Maj 2016
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Raiffeisen Superliga Kosove 2011-12
 Roster - PRISHTINA [PRI]

Picture of team [PRISHTINA]

 PortierPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
0Durim KRASNIQIDurim KRASNIQI  - (-)----------
0Flamur NEZIRIFlamur NEZIRI  Republika e Kosoves22. Maj 1987 (29)1414--------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqPenalltiDemtim
 ------
 MbrojtesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Azem AHMETIAzem AHMETI  Republika e Kosoves19. Janar 1984 (32)1313--2-21-4--
0Ilir BERISHAIlir BERISHA  Republika e Kosoves25. Qershor 1991 (24)13121-3-1-----
0Taulant HALITITaulant HALITI  - (-)------------
0Adnan HAXHAJAdnan HAXHAJ  Republika e Kosoves16. Shtator 1988 (27)22--1-------
0Labinot IBRAHIMILabinot IBRAHIMI  Republika e Kosoves25. Qershor 1987 (28)1313-1--4-----
0Besnik (P) KRASNIQIBesnik (P) KRASNIQI  Republika e Kosoves01. Shkurt 1990 (26)1313-1--3-----
0Fitim LLAPASHTICAFitim LLAPASHTICA  Republika e Kosoves06. Tetor 1985 (30)981---4-----
0Mehë UKAMehë UKA  Republika e Kosoves30. Shtator 1989 (26)11----------
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 6-141-4--
 MesfushorPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Granit BEGOLLIGranit BEGOLLI  Republika e Kosoves07. Gusht 1990 (25)725---------
0Leutrim BEQIRILeutrim BEQIRI  Republika e Kosoves05. Prill 1990 (26)66----------
0Dritero DABIQAJDritero DABIQAJ  Republika e Kosoves15. Gusht 1988 (27)------------
0Durim GASHIDurim GASHI  Republika e Kosoves28. Gusht 1990 (25)------------
0Ardian KOZHANIArdian KOZHANI  Republika e Kosoves24. Gusht 1987 (28)1394-1-2--1--
0Viktor KUKAViktor KUKA  Republika e Kosoves25. Qershor 1990 (25)624---------
0Rron KURTOLLIRron KURTOLLI  - (-)------------
0Behar MALIQIBehar MALIQI  Republika e Kosoves22. Shtator 1986 (29)63311-2---1-
0Shemsi OSMANIShemsi OSMANI  Republika e Kosoves18. Tetor 1988 (27)8-8---1-----
0Faton ZEJNULLAHUFaton ZEJNULLAHU  Republika e Kosoves01. Dhjetor 1986 (29)1210233-1---1-
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 11-201-52-
 SulmuesPlayedStarting line-upInOutGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
0Elhami BERISHAElhami BERISHA  Republika e Kosoves09. Shkurt 1988 (28)13121-4-1-----
0Astrit FAZLIUAstrit FAZLIU  Republika e Kosoves28. Tetor 1987 (28)1110115-2-----
0Arber SAHITIArber SAHITI  Republika e Kosoves25. Tetor 1989 (26)3-3---------
0Suad SALIAGICSuad SALIAGIC  Bosnia and Herzegovina08. Korrik 1984 (31)211---------
0Qendrim SEJDIUQendrim SEJDIU  Republika e Kosoves03. Tetor 1987 (28)1111--2-4-----
TotalGolKarton i kuqKarton i verdheKarton i verdhe-kuqAutogolPenalltiDemtimPenallti e humbur
 22-271-52-
 Staff of PRISHTINA [PRISHTINA]

 Staff function
Ramiz KRASNIQIRamiz KRASNIQI  Republika e Kosoves01. Prill 1958 (58)Member of TEAM STAFF
Function is Tranjer