HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 15 Korrik 2024
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Euro 2016 - France 2016
KlasifikimiGrupi A
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
1same(1)France, French RepublicFranca110013
2same(2)Switzerland, Swiss ConfederatiZvicer110013
3same(3)RomaniaRumania1001-10
4same(4)Republika e ShqiperiseShqiperi1001-10

Grupi B
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
2same(2)Russian FederationRusia101001
-same(2)EnglandAngli101001
4same(4)Slovakia (Slovak Republic)Sllovaki1001-10
1same(1)WallesUells110013

Grupi C
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
1same(1)Germany, Federal Republic ofGjermani110023
2same(2)Poland, Republic ofPoloni110013
3same(3)North IrelandIrlanda e Veriut1001-10
4same(4)UkraineUkraine1001-20

Grupi D
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
1same(1)Croatia, Republic ofKroacia110013
-same(1)Spain, Kingdom ofSpanje110013
3same(3)Czech RepublicCeki1001-10
-same(3)Turkey, Republic ofTurqi1001-10

Grupi E
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
2same(2)Sweden, Kingdom ofSuedi101001
-same(2)IrelandIrlanda101001
4same(4)Belgium, Kingdom ofBelgjika1001-20
1same(1)Italy, Italian RepublicItali110023

Grupi F
Pozicioni EkipiPl W DASC L +/- Pts
2same(2)Portugal, Portuguese RepublicPortugali101001
-same(2)Iceland, Republic ofIslanda101001
4same(4)Austria, Republic ofAustri1001-20
1same(1)Hungary, Republic ofHungari110023


Turi 1/16 Mundesi per 1/16 Favorite Team