HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E martë, 14 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2012-13
KlasifikimiPozicioni EkipiPk Nd F BASC H +/- Glv
14Apolonia1225191515:38-23
11Shkumbini2625681116:32-16
13Tomori1625371526:49-23
9Besa3125871022:25-3
2Kukësi4925147445:2223
4Flamurtari4525136647:3215
3Teuta4825146531:2011
5Tirana4225126730:237
7Vllaznia35251051028:262
10Bylis2925951131:283
1Skenderbeu5825184340:1030
12Luftetari1925541623:42-19
6Laci37251141032:311
8Kastrioti34251041125:33-8


KAMPION - Liga e Kampioneve Europa Lige Kategoria 1-re 


Point additions/deductions:
* Ekipi i Bylisit shkeli rregulloren, duke aktivizuar gjashtë lojtarë të huaj në fushë.
** Laçi -6 pike, që iu hoqën pas Javes se 11-te, per trazirat dhe goditjes se arbitrit pas ndeshjes