HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 09 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 14 Shtator 2019 19:00 h
 
Luftetari vs Flamurtari
 

Match details
Match Date :E shtunë, 14 Shtator 2019
Match Time :19:00 h
Match number :5
 

Head-to-head

Luftetari Stats Flamurtari
10 Current rank 9
32 Matches 32
2/8/22 W/D/L (Total) 2/8/22
2/5/9 W/D/L (Home)1/6/9
0/3/13 W/D/L (Away)1/2/13
14Points14
16 : 75 Goals27 : 63
-59 Difference-36
Luftetari - Skenderbeu 2:0 Highest won homeFlamurtari - Luftetari 6:1
Luftetari - Tirana 0:5 Highest loss homeFlamurtari - Kukësi 0:3
---- Highest won awayLuftetari - Flamurtari 0:1
Partizani - Luftetari 8:1 Highest loss awayBylis - Flamurtari 5:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
4E shtunë, 14. Shtator 201916:00Luftetari-Flamurtari2-1
13E shtunë, 23. Nentor 201913:30Flamurtari-Luftetari1-1
22E diel, 16. Shkurt 202014:00Luftetari-Flamurtari0-1
31E shtunë, 27. Qershor 202017:00Flamurtari-Luftetari6-1
Kategoria Superiore 2016-17
2E diel, 11. Shtator 201619:00Flamurtari-Luftetari5-0
11E diel, 20. Nentor 201614:00Luftetari-Flamurtari1-1
20E hënë, 06. Shkurt 201717:00Flamurtari-Luftetari2-1
29E diel, 16. Prill 201716:00Luftetari-Flamurtari1-2
Kategoria Superiore 2017-18
4E shtunë, 30. Shtator 201717:00Flamurtari-Luftetari0-0
13E hënë, 04. Dhjetor 201713:00Luftetari-Flamurtari1-1
22E enjte, 01. Mars 201817:00Flamurtari-Luftetari0-1
31E shtunë, 28. Prill 201816:00Luftetari-Flamurtari2-1
Kategoria Superiore 2018-19
3E shtunë, 01. Shtator 201816:45Luftetari-Flamurtari0-1
12E mërkurë, 07. Nentor 201817:00Flamurtari-Luftetari0-0
Kategoria Superiore 2012-13
8E shtunë, 27. Tetor 201214:00Luftetari-Flamurtari2-3
21E diel, 07. Prill 201314:00Flamurtari-Luftetari3-0