HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E hënë, 03 Gusht 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 14 Shtator 2019 19:00 h
 
Tirana vs Skenderbeu
 

Match details
Match Date :E shtunë, 14 Shtator 2019
Match Time :19:00 h
Match number :2
 

Head-to-head

Tirana Stats Skenderbeu
1 Current rank 4
36 Matches 36
21/7/8 W/D/L (Total) 17/7/12
11/4/3 W/D/L (Home)11/3/4
10/3/5 W/D/L (Away)6/4/8
70Points58
66 : 34 Goals42 : 43
32 Difference-1
Tirana - Luftetari 5:1 Highest won homeSkenderbeu - Partizani 4:1
Tirana - Kukësi 1:3 Highest loss homeSkenderbeu - Bylis 0:3
Luftetari - Tirana 0:5 Highest won awayVllaznia - Skenderbeu 0:1
Laci - Tirana 2:0 Highest loss awayVllaznia - Skenderbeu 4:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
4E shtunë, 14. Shtator 201916:00Tirana-Skenderbeu3-1
13E shtunë, 23. Nentor 201916:30Skenderbeu-Tirana2-1
22E shtunë, 15. Shkurt 202018:00Tirana-Skenderbeu1-1
31E diel, 28. Qershor 202020:00Skenderbeu-Tirana1-2
Kategoria Superiore 2015-16
4E hënë, 21. Shtator 201520:00Skenderbeu-Tirana2-1
13E hënë, 30. Nentor 201514:00Tirana-Skenderbeu1-2
22E hënë, 22. Shkurt 201618:00Skenderbeu-Tirana1-0
31E hënë, 25. Prill 201619:30Tirana-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2016-17
7E diel, 16. Tetor 201617:00Tirana-Skenderbeu2-1
16E mërkurë, 14. Dhjetor 201617:00Skenderbeu-Tirana2-0
25E premte, 10. Mars 201718:00Tirana-Skenderbeu2-2
34E hënë, 15. Maj 201719:00Skenderbeu-Tirana1-0
Kupa e Shqiperise 2016-17
10E mërkurë, 31. Maj 201720:00Skenderbeu-Tirana1-3
Kategoria Superiore 2018-19
5E shtunë, 22. Shtator 201818:45Skenderbeu-Tirana1-1
14E shtunë, 24. Nentor 201814:00Tirana-Skenderbeu1-1
Kategoria Superiore 2013-14
4E diel, 22. Shtator 201317:00Tirana-Skenderbeu0-2
15E shtunë, 14. Dhjetor 201314:00Skenderbeu-Tirana1-0
27E shtunë, 05. Prill 201417:00Skenderbeu-Tirana2-3
Kategoria Superiore 2012-13
8E shtunë, 27. Tetor 201217:00Skenderbeu-Tirana2-0
21E diel, 07. Prill 201317:00Tirana-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2011-12
8E diel, 06. Nentor 201117:00Tirana-Skenderbeu0-0
21E shtunë, 14. Prill 201219:00Skenderbeu-Tirana2-0
Kupa e Shqiperise 2011-12
8E enjte, 17. Maj 201220:00Tirana-Skenderbeu1-0
Kategoria Superiore 2009-10
2E diel, 30. Gusht 200917:00Tirana-Skenderbeu1-0Match Report
13E diel, 06. Dhjetor 200913:00Skenderbeu-Tirana1-1Match Report
33E mërkurë, 19. Maj 201016:30Skenderbeu-Tirana2-2Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
6E diel, 03. Tetor 201014:30Skenderbeu-Tirana2-1
17E enjte, 03. Shkurt 201117:04Tirana-Skenderbeu0-0
30E hënë, 25. Prill 201116:30Tirana-Skenderbeu0-1
Kategoria Superiore 2014-15
7E shtunë, 04. Tetor 201420:00Skenderbeu-Tirana0-0
16E shtunë, 13. Dhjetor 201413:00Tirana-Skenderbeu2-0
25E mërkurë, 04. Mars 201517:00Skenderbeu-Tirana1-0
34E shtunë, 09. Maj 201519:00Tirana-Skenderbeu0-0
Superkupa 2011
1E enjte, 18. Gusht 201120:00Skenderbeu-Tirana0-1