HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E premte, 10 Korrik 2020
  • Superliga
  • Kategoria 1
  • Kosova

Kategoria Superiore 2019-20
E shtunë, 14 Shtator 2019 19:00 h
 
Teuta vs Vllaznia
 

Match details
Match Date :E shtunë, 14 Shtator 2019
Match Time :19:00 h
Match number :1
 

Head-to-head

Teuta Stats Vllaznia
3 Current rank 8
32 Matches 32
14/11/7 W/D/L (Total) 11/9/12
10/5/1 W/D/L (Home)5/4/7
4/6/6 W/D/L (Away)6/5/5
53Points42
36 : 26 Goals33 : 35
10 Difference-2
Teuta - Luftetari 3:1 Highest won homeVllaznia - Skenderbeu 4:0
Teuta - Laci 0:1 Highest loss homeVllaznia - Teuta 0:3
Luftetari - Teuta 1:5 Highest won awayFlamurtari - Vllaznia 1:3
Kukësi - Teuta 4:0 Highest loss awayTirana - Vllaznia 3:0


History of matches
Kategoria Superiore 2019-20
4E shtunë, 14. Shtator 201916:00Teuta-Vllaznia0-0
13E diel, 24. Nentor 201916:30Vllaznia-Teuta0-0
22E diel, 16. Shkurt 202017:00Teuta-Vllaznia3-1
Kupa e Shqiperise 2019-20
6E enjte, 11. Qershor 202017:00Vllaznia-Teuta2-2
Kategoria Superiore 2019-20
31E diel, 28. Qershor 202017:00Vllaznia-Teuta0-3
Kategoria Superiore 2015-16
2E shtunë, 29. Gusht 201520:00Teuta-Vllaznia2-0
11E mërkurë, 18. Nentor 201514:00Vllaznia-Teuta0-1
20E diel, 07. Shkurt 201616:00Teuta-Vllaznia1-0
29E shtunë, 09. Prill 201616:00Vllaznia-Teuta0-2
Kategoria Superiore 2016-17
8E diel, 23. Tetor 201613:00Vllaznia-Teuta1-0
17E diel, 18. Dhjetor 201614:00Teuta-Vllaznia0-0
Kupa e Shqiperise 2016-17
6E mërkurë, 01. Shkurt 201714:00Vllaznia-Teuta1-0
7E mërkurë, 15. Shkurt 201717:00Teuta-Vllaznia2-0
Kategoria Superiore 2016-17
26E diel, 19. Mars 201717:00Vllaznia-Teuta0-0
35E shtunë, 20. Maj 201717:30Teuta-Vllaznia1-0
Kategoria Superiore 2017-18
2E diel, 17. Shtator 201719:00Vllaznia-Teuta0-1
11E diel, 19. Nentor 201717:00Teuta-Vllaznia1-0
20E hënë, 19. Shkurt 201818:00Vllaznia-Teuta2-0
29E diel, 15. Prill 201819:00Teuta-Vllaznia2-0
Kategoria Superiore 2013-14
7E diel, 06. Tetor 201314:00Teuta-Vllaznia3-2
18E shtunë, 08. Shkurt 201414:00Vllaznia-Teuta1-1
33E shtunë, 10. Maj 201417:00Vllaznia-Teuta1-3
Kategoria Superiore 2012-13
9E diel, 04. Nentor 201217:00Teuta-Vllaznia1-0
22E diel, 14. Prill 201317:00Vllaznia-Teuta2-0
Kategoria Superiore 2011-12
3E diel, 25. Shtator 201117:00Vllaznia-Teuta3-1
16E shtunë, 10. Mars 201218:00Teuta-Vllaznia0-1
Kategoria Superiore 2009-10
5E shtunë, 26. Shtator 200916:00Teuta-Vllaznia1-0Match Report
16E diel, 20. Dhjetor 200913:30Vllaznia-Teuta2-1Match Report
33E mërkurë, 19. Maj 201016:30Vllaznia-Teuta0-2Match Report
Kategoria Superiore 2010-11
7E premte, 15. Tetor 201014:30Vllaznia-Teuta0-0
18E diel, 30. Janar 201113:00Teuta-Vllaznia0-3
24E shtunë, 12. Mars 201114:00Teuta-Vllaznia0-0
Kategoria Superiore 2014-15
2E diel, 31. Gusht 201417:00Teuta-Vllaznia0-1
11E diel, 02. Nentor 201413:00Vllaznia-Teuta1-2
20E shtunë, 31. Janar 201514:00Teuta-Vllaznia2-1
29E shtunë, 04. Prill 201513:02Vllaznia-Teuta1-0
Kupa e Shqiperise 2009-10
1E martë, 23. Mars 201014:00Teuta-Vllaznia1-0
2E mërkurë, 07. Prill 201015:00Vllaznia-Teuta2-0