Tranjer
 Eventet
Penallti
  • 90-3' : Bledi SHKEMBI ( 1 )
  • 66' : Roland DERVISHI ( 1 )
Demtim
  • 32' : Marko RADAS ( 1 )
  • 46' : Almir SULEJMANOVIC ( 2 )
    Gol
    • 16' : Dorian KERCIKU ( 1 )
    • 18' : Davor BRATIC ( 1 )
      Karton i verdhe
      • 28' : Ditmar BICI ( 1 )
      • 90-1' : Fejzo SHENAJ ( 1 )
      Karton i verdhe-kuq
      • 80' : Ditmar BICI ( 1 )

Permbledhja

Perfundon ndeshja me fitoren e korcareve 3-1

90-3-Kapiteni Shkembi shenon nga pika e bardh e penalltise duke e ngritur rezultatin ne 3-1

90-3-Xhafa shenon gol, por me pare ndaj tij nderhyhet ne menyre te gabuar dhe arbitri kryesor akordon penallti duke moe e bere te vlefshem golin

90+1-Shenaj ndeshkohet me karton te verdh

90-Arbitri kater jep tre minuta shtese

80-Bicaj ndeshkohet me karton te kuq, pas nje prekje te topit me dore. Skenderbeu, ne veshtiresi prej disa minutash, mbetet me dhjete futbolliste

74-Mustafai rrezikon porten e Shehit, por gjenden ne pozicion jashte loje. I dyshimte pozicioni. Shkumbini ka disa minuta te mira tani dhe duket se mund te barazoje

66-Dervishi ngushton rezultatin ne 2-1 nga pika e bardh e penalltis

65-njembedhjetemetersh per Shkumbinin. Dervishi rrezohet ne zone pas nje kontakti me Shehin

61-Bratic godet tokazi, ngjitur me shtyllen e djathte pingule, ku Kotorri arrin te devijoje ne goditje kendi. Rast i mire per te trefishuar per kampionet ne fuqi

59-Sulkja sherben ne zonen e korcareve per Dervishin, por Sheshi del me shpejtesi dhe zoteron topin ne kembet e sulmuesit

58-Goditje denimi e rrezikshme e peqinasve, por Gvozdenoviç spastron zonen

53-Shkembi mposht portierin Kotorri me nje goditje, por Diop largon nga vija e rreptesise, duke shmangur golin e sigurt

46-Largohet Sulejmanovic dhe ne vend te tij aktivizohet Arapi

46-Fillon pjesa e dyte

45+2-Perfundon pjesa e pare me fitoren e korcareve 2-0

45-Mustafaj ndeshkohet me karton te verdh

39-Ne nje kundersulm, Shenaj tenton te shkurtoje rezultatin, por kontrollon Shehi

36-Largohet Vogli aktivizohet Ramazani

35-Muzaka nje prej me te mireve ne fushe, godet rrjeten e jashtme

33-Xhafaj i pafat. I sherbyer nga Bratic. vlonjati m'posht perseri portierin Kotorri, por ndalet ne çastin e fundit nga shtylla

32-Largohet Radas aktivizohet Sulejmanovic

32-Demtim i rende i Radasit. Mbetet i shtrire ne toke, pas nje goditje ne koke. Ne fushe hyn ambulanca, e cila dergon kroatin ne spitalin e qytetit

29-Kerciku deperton brenda zones dhe tenton nje pasim tek Xhafaj, por ne minuten e fundit largon Xhyra, duke shpetuar porten nga nje gol pothuajse i sigurt

23-Tenton Dervishi per miqte,  por gjuajtja e tij perfundon jashte

18-Bratiç dyfishon rezultatin. Nje asis i kapitenit Shkembi per Braticin  dhe ai  gjuan forte nga brenda zones, praktikisht mbi piken e penalltise dhe shenone golin e dyte per Skenderbeun

16-Pas nje rremuje ne zone, Dorian Kerciku realizon golin e pare per Skenderbeun

15-Rast per Skenderbeun nga goditja e kendit, por Diop largon nga brenda zones rrezikun

14-Depetim i Muzakes brenda zones, por nje mbrojtes largon ne rreshqitje. Kampionet dominojne ndeshjen deri ne keto minuta