HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

CHAMPIONS League 2010-11
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying - E mërkurë, 14. Korrik 2010 - 08:00 h

Fotbal Club SheriffDinamo
31

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E mërkurë, 14 Korrik 2010
Match Time :08:00 h
 
Playground :Sheriff
Match referee(s):Joakim FLINK, Daniel STALHAMMAR, Martin STROMBERGSSON, Fredrik NILSSON
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 62' : Baco NIKOLIC ( 1 )
 • 70' : Jose NADSON ( 1 )
 • 9' : Vladimir VOLKOV ( 1 )
 • 12' : Lucas Damian MALACARNE ( 1 )
Karton i kuq
  • 68' : Elis BAKAJ ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 14' : Vladimir VOLKOV ( 1 )
  • 63' : Baco NIKOLIC ( 1 )
  • 19' : Marko PUTINCANIN ( 1 )
  • 20' : Papa Albaye DIOP ( 1 )
  • 63' : Esteban Daniel GARCIA ( 1 )