HOT NEWS
Mungon ambulanca ne Shkoder,ndeshja fillon me vone... » Vazhdojne situatat qesharake ne Superligen shqipta...
Nderpritet ndeshja ne Kukes » Rreth minutes 60 ne pjesen e tribunes perballe ku ...
Lajmet e fundit para Flamurtari-Vllaznia » Lajmet e fundit qe vijne nga Vlora jane pozitive p...
Skenderbeu kampion, Terbuni dhe Bylis bien nga kat... » Ekipi i Skenderbeut te Korçes eshte shpallur kampi...
Partizani fiton ne Korçe dhe rihap kampionatin » Ekipi i Partizanit ka arritur te fitoje ne minutat...
Ndodhe edhe kjo ne Superiore » Ne ndeshje e sotme midis Terbunit dhe Bylis qe do ...
Kapllanaj:Federata po tallet me ne » Nuk ka te sosur polemika per qeshtjen Albi  A...
Stavri Nica dorehiqet » Pas barazimit ne Puke kunder Terbunit,trajneri i k...
Vangjeli ne perfundim te ndeshjes » Ishte nje gol vendimtar ne minutat e fundit.Mbajme...
Sabien Lilaj:Kundershtari po luan ashper » Ne perfundim te pjeses se pare mesfushori i korçar...
E enjte, 24 Shtator 2020
 • Superliga
 • Kategoria 1
 • Kosova

CHAMPIONS League 2010-11
 Kronika e ndeshjes: First Qualifying - E martë, 20. Korrik 2010 - 09:30 h

DinamoFotbal Club Sheriff
10

 Detajet e ndeshjes
Match Date :E martë, 20 Korrik 2010
Match Time :09:30 h
 
Playground :Stadiumi Kombetar "Qemal Stafa" - Tirana
Match referee(s):Michael HADJINIKOLA, Marios TSAGGARIS, Leontios TRATTOU, Charalambos CHARALAMBOUS
 
Weather:dry
Fieldcondition:normal

 Formacionet
Portier
Mbrojtes
Mesfushor
Sulmues

 Zevendesimet

Tranjer
 Eventet
Gol
 • 18' : Emiljano VILA ( 1 )
  Karton i verdhe
  • 10' : Marko PUTINCANIN ( 1 )
  • 38' : Emiljano VILA ( 1 )
  • 77' : Rafael SOSA ( 1 )
  • 50' : Vladimir BRANKOVIC ( 1 )
  • 70' : Frank NELSON ( 1 )
  • 91' : Vazha TARKHNISHVILI ( 1 )