Zvicër/ Debuton me gol Gjelbrim Taipi
nga AlbaniaSoccer   E diel, 21 Korrik 2013 23:04   Shtyp

gjelbrim taipiGjelbrim Taipi e ka nisur me këmbën e mbarë aventurën e tij në Zvicër. Shqiptaro-maqedonasi ka shënuar në debutim për skuadrën e Wilit, ekip ku është transferuar këtë verë pasi la Shkëndijën e Tetovës. Mesfushori i Shpresave të Shqipërisë ka shënuar golin e parë të takimit dhe më pas skaudra e tij ka fituar me rezultatin 0-3 në fushën e Chiassos. Taipi është një lojtar i talentuar dhe me shumë të ardhme dhe pritet që në Ligën e Dytë të Zvicrës të bëj gjëra të mira për tu transferuar pas një viti në Ligën e Parë.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide