Europa League/ Plaku shënon në debutim për Slaskun
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 18 Korrik 2013 23:10   Shtyp

sebino plakuSebino Plaku ka luajtur në ndeshjen e tij të parë për polakët e e Slask Vroklav. Sulmuesi që ka lënë Skënderbeun dy muaj më parë ka debutuar me sukses për skuadrën e tij të re. Në ndeshjen e Europa Leagues, ish futbollisti kampionëve të Shqipërisë i futur në fushë si zëvendësues ka realizuar golin e fundit, në fitoren 4-0 që skuadra e Slaskut ka marrë në shtëpi ndaj Rudarit. Për Plakun ka qenë mjaft pozitive ta niste kështu dhe mediat polake e kanë vlerësuar me një notë pozitive futbollistin shqiptar.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide