Shfaqet Liverpuli per Blerim Xhemailin
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 22 Korrik 2009 04:43   Shtyp

Blerim DzemailiSkuadra angleze ka përgatitur një ofertë të majme

 

Liverpool e ka përgatitur një ofertë të majme dhe vështirë të refuzueshme për Blerim Xhemailin, shkruajnë mediat italiane. Mesfushori shqiptar, i cili nuk dëshiron të qëndrojë më në Torino, kërkohet edhe nga disa skuadra italiane si Palermo, Fiorentina, Udinese, Sampdoria, Napoli, Lazio e Roma.

E ardhmja e Blerim Xhemailit mund të jetë larg Italisë. Sipas mediave italiane, për mesfushorin shqiptar me nënshtetësi zvicerane interesim ka shprehur klubi anglez Liverpool. Gjithnjë sipas kësaj ueb faqeje, klubi nga Anfield Road ka përgatitur një ofertë të majme për futbollistin, e cila do të ishte vështirë të refuzohej nga presidenti i Torinos, Urbano Cairo. Ditë më parë, drejtori sportiv i klubit Granata, Rino Foschi, e kishte konfirmuar se për 23 vjeçarin kanë arritur oferta nga jashtë. “Çështja e Xhemailit është e ndërlikuar. Ne dëshirojmë ta mbajmë, por ai është i ri dhe e kërkon Botërorin. Tifozët janë të magjepsur pas tij, por futbollisti ka marrë oferta mjaft të rëndësishme, mbi të gjitha nga Anglia”, thoshte Foschi.

Liverpool së shpejti mund të mbetet pa mesfushorin defanziv Xabi Alonso, i cili mund t’i bashkohet Realit të Madridit. Andaj menaxheri spanjoll, Rafa Benitez duket ta ketë zgjedhur futbollistin shqiptar si zëvendësues të përfaqësuesit spanjoll. Në Itali gati gjysma e ekipeve janë të interesuara për ish futbollistin e Bolton. Së fundmi interesimin më të fuqishëm e ka shprehur Palermo, ndërsa nuk mbeten shumë prapa as Fiorentina, Udinese, Sampdoria, Napoli, Lazio e Roma. Torino dëshiron ta mbajë futbollistin e vet, por ky i fundit nuk do të luajë në Serie B. Kartoni i Xhemailit kushton rreth 8 milionë euro.

 

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide