Kategoria Superiore: Fillojne levizjet e para ne merkato
nga Albaniassocer   E hënë, 05 Janar 2015 16:34   Shtyp

kategoria superioreGoditja e pare vje na Kukesi,ekipi verior ka arritur akordin me mesfushorin e Flamurtarit,Gledi Mici.Nderkohe kuksianet kane prishur kontraten me Igli Allmucen. Mjaft aktive duket edhe Teuta qe ka arritur nje akord me Bekim Kulin dhe Juljan Brahjen.Nje tjeter levizje e rendesishme eshte ajo e Apolonise qe ka afruar mesfushorin Amarildo Dimo nga Skenderbeu.Nderkohe qe nga fieraket eshte larguar sulmuesi shkodran,Bekim Erkoçeviç i cili i eshte bashkuar Terbunit te Pukes.Kurse persa i perket zerave flitet per nje rikthim te sigurt te Gilman Likes tek Tirana dhe nje interesim te Laçit per Agim Meton.Gjithashtu flitet edhe per nje afrim te mundeshem te Gjergji Muzakes tek Tirana.

komente