Skandal/ Zenie masive midis policise dhe "Fanatics"
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 14 Dhjetor 2013 16:39   Shtyp

tirona fanatics bashkiaNuk kane munguar trazirrat ne qytetin e Korces ne takimin Skenderbeu-Tirana. Gjate ndeshjes tifozat e Tiranes "Fanatics" kane shkaktuar tension ne shkallete Stadiumit. Gjate pjeses se pare si Sina ashtu edhe Presidenti Babasi jane munduar qe ti qetesojne "Fanatics", por perseri ata kane vazhduar te revoltuar te shkaktojne turbullira nestadium. Stola u pane te hidhen ne fushe nga shkallet e Stadiumit, si dhe perleshje midis tifozave te Tiranes dhe  policise. Trazirat vazhduan edhe pas perfundimit te ndeshjes, jashte  Stadiumit ku patu edhe te demtuar nga tedyja palet, si dhe u arrestuan disa tifoza "Fanatics"

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide