U-21/ Skender Gega : Kam besim te lojtaret
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 11 Qershor 2012 12:43   Shtyp

skender_gega_trajner_u21Menjehere sapo ka mberritur ne Moske trajneri i Kombetares Under 21 te Shqiperise Skender Gega ka deklaruar se ka besim tek lojtaret e tij dhe mendon se do te arrije me te miren e mundshme kunder Rusise.

Gega e ka mbeshtetur deklaraten e vet tek ndeshja e zhvilluar ne Portugali ku " duke perjashtuar  15 minutat e para ku u ndeshkuam ne menyre te cuditshme me 2 gola pjesa tjeter e lojes ishte e mire dhe lojtaret performuan profesionalisht ne detyrat e tyre" ka spjeguar trajneri i kuqezinjve te "shpreses".

Takimi i zhvilluar ne Durres me Rusine ka perfunduar 1-0 ne favor te Rusise me nje gol, te shenuar me 11-metersh. Under 21 i Rusise eshte pretendent per kualifikim ne Euro 2013 sebashku me Portugaline, nderkohe qe shume gjera  per te varen nga ndeshja e dates 12 qershor ne Moske perballe Shqiperise.

Kjo eshte ndeshja e parafundit per U-21 e Shqiperise sepse ndeshja e fundit do te luhet ne Moldavi ne fillim te muajit shtator.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide