In Memoriam / Nje vit nga humbja e talentit Shpetim Hysenaj
nga AlbaniaSoccer   E premte, 07 Tetor 2011 09:58   Shtyp

ball_goalMe 11 Tetor mbushet nje vit, qe kur u nda nga jeta talenti shqiptar me prejardhje nga Mitrovica, me banim ne Weil am Rhein, Shpetim Hysenaj.
Hysenaj karrieren e tij e filloj ne FC Weil, ne moshen 15 vjeqare, ku u mor nga FC Old Boys Basel per ta zavendesuar Eren Derdiyok ( tani tek Leverkusen ) qe kishte kaluar ne FC Basel.
Hysenaj kishte marre pjese ne vitin 2009 edhe ne zborin e shpresave ne Kamez dhe pasi
pritej kalimi i tij ne FC Winterthur ose FC Schalke U-23, gjasat ishin te medha qe ai te luante me U- 21 te Shqiperise. Mirepo, pas 4 javesh qe u kthye nga zbori i shpresave, ai mori vesh edhe
diagnozen vdekjepruerese. Kancer i gjakut dhe per 20 muaj te tere "lufte per te jetuar" talenti nuk ia doli ta mposhte semundjen e cila iu rikthye serish dhe e ndau nga Futbolldashesit Shqiptar.

I paharruar qofte kujtimi i tij

Sami Bacaj

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide