U-19/ Foto Strakosha grumbullon ekipin per dy miqesoret e Sllovenise
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 11 Gusht 2012 10:57   Shtyp

u-19_shqiperiTrajneri i Kombetares se Shqiperise U-19, Foto Strakosha ka nisur grumbullimin e skuadres se tij ne prag te ndeshjeve miqesore.

Gjithcka ka nisur sot ne Kompleksin Tropikal  Durres ku jane paraqitur lojtaret e seleksionuar me pare nga stafi teknik. Ne pergjithesi pjesa me e madhe e futbollisteve te rinj jane te datelindjes 1994, nderkohe qe ka midis tyre edhe me te dalluarit e datelindjes 1995.

Ekipi U-19 i kuqezinjve do te zhvilloje dy ndeshje miqesore ne Slloveni ne datat 14 dhe 16 gusht 2012.

Keto pergatje dhe ndeshje miqesore zhvillohen ne kuader te programit te Federates Shqiptare te Futbollit per ta pergatitur kete skuader per Eliminatoret e Kampionatit Europian i cili ndeshjet e veta do ti zhvilloje ne vendin tone.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide