U-17/ Futbollistet e rinj, turne miqesor ne Rumani
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Gusht 2012 09:33   Shtyp

u-17_shqiperi_kosova_1_1Futbollistet e rinj te Kombetares Under 17 nisen per ne Rumani per te zhvilluar nje turne miqesor ne kuader te pergatitjeve per Eliminatoret e  Kampionatit Europian i cili do ti zhvilloje ndeshjet e veta ne muajin tetor te vitit 2012.

Trajneri i kuqezinjve  Xhemal Mustedanagic ka deklaruar se turneu i Rumanise eshte shume i rendesishem per te treguar vlerat e lojtareve dhe per te krijuar grupin qe do te perfaqesoje Shqiperine ne ndeshjetn eliminatore.

Ne Rumani futbollistet tane te rinj do te luajne tre ndeshje me Rumanine vendase, Turqine dhe Belgjiken. Takimet do te luhen respektivisht me date 6, 8 dhe 10 gusht 2012.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide