Euro 2012 U-19/ Danimark-Shqiperi 1-0
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 05 Tetor 2011 16:53   Shtyp

u-19_shqiperiEkipi kombetar Shqipetar U-19 eshte mundur me rezultatin minimal nga Danimarka 1-0 per eleminatoret e Euro 2012. Kuqezinjte bejne pjese ne grupin e 12-te, sebashku me Danimarken, Malten dhe Austrin vendin ku dhe luhen keto ndeshje eleminatore. Djemte e drejtuar nga trajneri apasionant Skender Gega kane zhvilluar nje ndeshje mjaft te mire madje kane pasur mundesite e tyre per te shenuar dhe pse jo dhe per te fituar ndeshjen, por kur nuk shenon do te pesosh. Ne minute e 93-te, Nicolaj Beier Kohlert ka shenaur golin e fitores per danezet.

Ndeshjen e rradhes ekipi yne kombetar do ta luaje ne daten 7-Tetor ku perball do te kete vendin mikprites te Austrise.

Shqiperia: Mikel Kaloshi, Bruno Dita, Arbnor Fejzullahu, Elvis Prençi, Mergim Bajraktari, Harallamb Qaqi (C) (Bekim Dema 72’), Fabio Hoxha, Robert Agolli, Alfred Deliallisi, Sindri Guri (Mateo Hasa 57’), Amir Tafa (Mateos Toçi 65’)

Trajner: Skender Gega

Danimarka: Jakob Busk Jensen, Andreas Cornelius, Riza Durmisi (Nicolai Brock-Madsen 46’), Viktor Fischer (Marco T. Larsen 76’), Frederik Helstrup Jensen (Jens Jønsson 46’), Frederik Møller, Christian Nørgaard, Mads Pedersen (C), Nicolaj Beier Kohlert, Kasper Larsen, Christoffer Remmer

Trajner: Per Andersen

Shenues: Nicolaj Beier Kohlert 90+3’

Karton te verdh: Christian Nørgaard 13’

Arbiter: Alan Black (NIR), Andrew Neeson (NIR), Maximilian Kolbitsch (AUT)

Klevis Bejkolli

komente