U-17 munden dhe nga Luksemburgu
nga Klevis Bejkolli   E mërkurë, 30 Shtator 2009 20:44   Shtyp

albania_hungary_u_17_Shqiperia : 12 Cela; 2 Cekici; 3 Kerciku; 4 Mumajesi; 5 Cuci; 7 Tafa; 8 Deliallisi; 9 Petro; 10 F. Hoxha; 11 Peposhi; 14 Abdija

Rezerva : 1 Dergjini; 18 Sula; 6 Dita; 13 Abazaj; 15 B. Hoxha; 16 Levendi; 17 Xhani

Trajner : Ardian Mema

Luksemburgu : 1 Theis; 3 Speller; 4 Philipps; 5 Siebenaler; 7 Klapp; 8 Mastrangelo; 10 Deidda; 11 Bastos; 13 Moos; 15 Luisi; 18 Moro

Rezerva : 2 Rodrigues; 12 Jorge; 9 Muslji; 14 Kieffer; 16 Massard; 17 Selimovi

Trajner : Tobias Zölle


Shënues : F.Hoxha 25-min, Abdija 61-min / Muslji 72-min, Bastos 75-min, Moro 80+ 1-min

Kartona Verdh : Kërciku 39-min; Deliallisi 62-min;

Skuadra përfaqësuese U-17 e Shqipërisë ka humbur dhe takim e tretë dhe të fundit për eleminatoret e kampionatit Europian. Një humbje sa dramatike dhe aq shqetësuese për brezin e ri të lojtarëve. Një humbje që vjen pas një kryesimi me rezultatin 2-0 deri në minutën e 72-të, të lojës dhe ku përballë ishte një skuadër mëse modeste si ajo e Luksemburgut. Shqipëria largohet nga këto eleminatore me një prezantim shumë të keq. Në tre ndeshje të zhvilluara nuk ka mundur të fitojë asnjë dhe për më tepër me një golavarazh jashtë mase negativë 11-gola të pësuar dhe vetëm dy të shënuar.

komente