Ska dhurate nga Gjermania
nga Administrator   E martë, 21 Qershor 2016 18:51   Shtyp

gjermani-irlandeSapo kane perfunduar dy ndeshjet e ores 18:00, ato te grupit C, Ukraine - Poloni dhe Irlande - Gjermani.
Polonia ka fituar me rezultatin 1-0, ku golin e avantazhit e ka shenuar Blazhikovski ne minuten e 54.
Ndeshja tjeter Irlande - Gjermani ka perfunduar me fitoren e Gjermanise ashtu sic shpresonin edhe tifozet shqiptar por jo me golavarazhin qe i nevojitet Shqiperise qe te kualifikohet. Gjermanet kane dominuar plotesisht ndeshjen por nuk kane arritur te shenojne me shume se 1 gol. Goli i fitores eshte shenuar nga Gomez ne minuten e 30. Gjermania ka pasur me shume se sa 26 raste per te shenuar, si edhe la goditur 2 here edhe shtyllen. Me sa duket nuk paska qene e thene qe Gjermania ti beje nje dhurate Shqiperise.
Tani shpresat jane tek ndeshja e radhes Turqi - Ceki, ku nje barazim mes tyre apo nje fitore minimale e Turqise do t'i jepte mundesi kuqezinjve tane qe lejne mbrapa ne renditje Turqine apo Cekine.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide