Uellsi kundershtari i mundshem i Shqiperise ne 1/8
nga Administrator   E hënë, 20 Qershor 2016 22:15   Shtyp

logo-france-2016Sonte jane luajtur 2 ndeshjet e grupit B, Rusi - Uells dhe Angli - Sllovaki. Fituesja e ketij grupi do te luaje me ekipin tone perfaqesues ne rast se ajo arrin te kualifikohet me tej.
Uellsi ka fituar me rezultatin e thelle 3 - 0 kunder Rusise. Golat per ekipin e Uellsit jane shenuar nga Ramsey, Taylor dhe i zakonshmi Bale. Me kete fitore Uellsi shkon ne kuoten e 6 pikeve, ndersa Rusia ngelet me 1 pike duke u eliminuar nga France 2016. Ndeshja tjeter e ketij grupi Angli - Sllovaki ka perfunduar me rezultatin e bardhe 0-0. Anglezet nuk kane arritur te shenojne ne porten e sllovakeve te cilet me kete barazim kane ngrumbulluar 5 pike duke u renditur te dytet. Ndersa ekipi sllovak ka arritur te grumbulloje 4 pike dhe te renditet ne vendin e 3-te. Me shume mundesi Sllovakia do te vazhdoje me tej si nje nder 4 ekipet e treta me te mira. Per fat te keq keto rezultate nuk kane qene ne favor te Shqiperise por shpresa per kualifikim ngelet akoma. Ne rast kualifikimi Shqiperia ka mesuar kundershtarin e saj ne 1/8.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide