Perfundojne ndeshjet e para, ja statiskat
nga Administrator   E mërkurë, 15 Qershor 2016 12:28   Shtyp

statistikatMbreme me ndeshjen Portugali - Islande jane mbyllur edhe ndeshjet e para ne grupe te vlefshme per Euro 2016. Ne keto ndeshje vehet re numri i ulet i golave te shenuara ku ne asnje nga ndeshjet nuk jane shenuar me shume se sa 3 gola. Asnje nga ekipet nuk ka shenuar me shume se sa 2 gola. Ne total jane shenuar 22 gola dhe shumica e golave jane shenuar ne pjeset e dyta, te cilet jane plot 16.
Ekipi i Zivres ka perqindjen me te larte te pasimeve te sakta me 92% (510/553), kurse Shqiperia ze vendin e peste me 88% (365/414) mbas Portugalise, Gjermanise dhe Spanjes. Portieri Etrit Berisha renditet ne vendin e trete per numrin me te larte te shpetimit nga shenimi i golit me plot 6 raste, kurse vendin e pare e mban Halldorsson i Islandes me 10 te tille.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide