Ajeti dhe Vajushi shkelqejne ne Itali
nga Administrator   E diel, 21 Shkurt 2016 20:32   Shtyp

ajeti-frosinoneFrosinone e mbrojtesit shqiptar Arlind Ajeti ka arritur te marre nje barazim me vlere kunder ekipit te Lacios. Ne kete ndeshje Ajeti bere nje paraqitje shume te mire, duke qene nder me te miret dhe me te vleresuarit e skuadres te tij. Gjithmone pozicional dhe i sakte me nderhyrjet e tij, nuk i la hapesira sulmueseve te Lacios si Djordjevic apo Klose i cili i aktivizua ne pjesen e dyte.

Ne ndeshjen e djeshme Livorno - Cesena eshte aktivizuar per 85 minuta edhe mesfushori me tipare sulmuese Armando Vajushi. Mesfushori shkodran ishte nder me te miret per skuadren e tij dhe u zevendesua ne minuten e 85 nen brohoritjen e tifozeve vendes. I shpejt dhe teknik ne krahun e tij dhe shpesh here duke u sakrifikuar per ekipin. Vazhdon te jete ne rritje dhe tashme nje titullar i padiskutueshem per Livornon.

Lojtaret e tjere ne Itali
Basha - E ka filluar ndeshjen si titullar me ekipin e tij te ri Como, por pa arritur te ndihmoje ekipin per te marre nje rezultat pozitiv. Eshte zevendesuar ne minuten e 74, kurse Como ka humbur me rezultatin 1-0.
Memushaj - Kapiteni i ekipit te Pescara e ka qene ne formacion dhe eshte zevendesuar ne minuten e 76. Ekipi i tij ka humbur me rezultatin 2-1.
Xhimshiti - Akoma tranjeri i Atalantes nuk i ka dhene nje shans, ku ne kete ndeshje nuk ka qene as i grumbulluar.
Berisha - Ne ndeshjen kunder Frosinone, ka qendruar gjate gjithe kohes ne stol.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide