De Biasi shpall listen per miqesoret e nentorit
nga AlbaniaSoccer   E martë, 10 Nentor 2015 10:07   Shtyp

gianni fshf 2015Tranjeri i kombetares Shqiptare, Giani De Biasi, ne konferencen per shtyp ka shpallur listen e lojtareve te cilet do te kete ne dispozicion per dy ndeshjet miqesore ne nentorit.
Ndeshja e pare do te luhet diten e premte date 13 nentor kunder perfaqueses te Kosoves, kurse ndeshja e dyte do te luhet kunder Gjeorgjise me date 16 nentor.
Ndeshja lunder Kosoves, do luhet ne stadiumin e Prishtines dhe pritet te jete nje feste, ku edhe shqiptaret e kosoves do te kene mundesine te pershendesit dhe te festojne nga afer lojtaret e kombetares kuqezi.
Ne listen e hartuar nga De Biazi, bie ne sy thirrja per here te pare e sulmuesit Rey Manaj i cili luan me Inter si edhe e mbrojtesit Veseli qe aktivizohet ne rradhet e ekipit FC Lugano.
Ja edhe lista e plote e lojtareve te grumbulluar nga De Biazi:

Nr

Emer

Mbiemer

Ekipi

1

Etrit

Berisha

Lacio

2

Alban

Hoxha

FK Partizani

3

Orgest

Shehi

KF Skenderbeu

4

Ansi

Agolli

Karabak

5

Arlind

Ajeti

FC Basel

6

Naser

Aliji

FC Basel

7

Lorik

Cana

FC Nantes

8

Berat

Djimsiti

FC Zyrih

9

Frederik

Veseli

FC Lugano

10

Amir

Rrahmani

RNK Split

11

Andi

Lila

Pas Janina

12

Amir

Abrashi

SC Freiuburg

13

Migjen

Basha

FC Luzern

14

Sabien

Lilaj

KF Skenderbeu

15

Ledian

Memushaj

Peskara

16

Taulant

Xhaka

FC Basel

17

Herolind

Shala

FC Slovan Liberec

18

Bekim

Balaj

HNK Rijeka

19

Elseid

Hysaj

Napoli

20

Sokol

Cikalleshi

Medipol Basaksehir

21

Shkelzen

Gashi

FC Basel

22

Odise

Roshi

HNK Rijeka

23

Armando

Sadiku

FC Zyrih

24

Ermir

Lenjani

FC Nantes

25

Rei

Manaj

Inter

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide