Kombetarja/ Sadiku merr nenshtetesine shqiptare
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 23 Shtator 2013 15:54   Shtyp

loret sadikuLoret Sadiku eshte shqiptarizuar edhe me dokumenta. Ky eshte lajmi qe mesohet nga FSHF. Mbrojtesi qe luan ne Suedi tani eshte i gatshem per Xhani De Biazin dhe dy ndeshjet e fundit eleminatore ne muajin Tetor. 22 vjecari ka zgjedhur Shqiperine duke refuzuar Suedine dhe tani ai eshte nje mundesi me shume per kuqezinjte. Perpara se te aktivizohet ne nje ndeshje zyrtare i duhet te marre nje leje nga FFA pasi me pare ka luajtur per kombetaret e moshave ne Suedi.

komente