Europa League/ Differdange 03 – Laci 2-1
nga AlbaniaSoccer   E martë, 09 Korrik 2013 22:57   Shtyp

laci fc logo reLaci eleminohet me turp nga Europa League. Skuadra kurbinase u mund dhe ne ndeshjen e kthimit me rezultatin 2-1 nga skuadra amatore e Luksemburgut, Diferdanzh. Skuadra laciane e mbylli pjesen e pare ne avantazh, pas nje goli te Nimanit por ne fraksionin e dyti kurbinasit hoqen dore nga loja duke u ndeshkuar dy here nga ana e Er Rafik. Gjithsesi golat e pesuar nuk ishin ndeshkimi i vetem per Lacin, pasi Ndreka, Vucaj dhe Sefgjini lane me tete vete ne fushe ekipin shqiptar pasi dolen me karton te kuq. Perballe Lacit, Diferdanzh arriti me shume fitore sec kishte arritur ne total ne Kupat e Europes, pasi suksesi i vetem ne kontinent ishte regjistruar ndaj Omonia te Nikozise me rezultatin 2-1. Kjo eshte hera e pare per skuadren luksemburgase qe arrin te kaloje nje tur ne kompeticionet europiane. 

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide