Kombetarja/ Kuqezinjte nisin grumbullimin
nga AlbaniaSoccer   E premte, 18 Maj 2012 21:24   Shtyp

kombetatja_zbret_autobuzKombëtarja shqiptare e futbollit ka nisur grumbullimin ne prag te dy miqësoreve me Katarin dhe Iranin. Për kuqezinjtë, këto dy përballje janë një test jo vetëm për lojtaret e rinj si portieri Berisha, Mavraj apo Brahimi, por edhe një mundësi e teknikut De Biassi për te pare nga afër për here te pare te gjithë futbollistet te cilët munguan ne takimin debutues te italianit kundër Gjeorgjisë. Ne drejtimin e italianit, kombëtarja shqiptare e futbollit do te zhvilloje tre seance stërvitore përpara se te niset drejt Madridit ditën e diele ne orët e para te mëngjesit. Ditën e marte, kuqezinjtë do te zhvillojnë takimin e pare miqësor kundër Katarit. Skuadra kombëtare do te kthehet përsëri ne Tirane ku do te ketë te tjera seanca stërvitore përpara se te niset drejt Stambollit, ku ne datën 27 maj do te zhvilloje edhe miqësoren e dyte kundër Iranit.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide