Ne fokus/ Thirrje anti-shqiptare ne Prilep
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 16 Nentor 2011 00:14   Shtyp

stadium_prilepGjate ndeshjes miqesore Maqedoni – Shqiperi ne stadiumin e Prilepit, nuk kane muguar thirrjet anti-shqiptare nga tifozet vendas. Grupi i tifozeve “Majmunet” nga Prilepi kane perdorur disa kore ofenduese.  “Shqiptari i mire eshte vetem shqiptari i vdekur”,  “Dhoma gazi per shqiptaret”, ishin thirrjet raciste te tifozeve maqedonas.
Ne stadiumin ‘Goce Dellcev’ ne Prilep skuadren Kuq e Zi e kane perkrahur rreth 150 tifoze shqiptare nga Shkupi dhe Tetova duke i dhene perkrahje te madhe futbollisteve shqiptar.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide