EURO 2012/ Rriten mundesite qe Bulku te jete ne fushe kunder rumuneve
nga AlbaniaSoccer   E shtunë, 08 Tetor 2011 23:23   Shtyp

ervin_bulku_greuther_albania_thumbErvin Bulku mund te luaj kunder Rumanise te marten ne mbremje. Mesfushori e energjik ishte nje mungese e rendesishme kunder Frances te premten, por ai ka shume mundesi te rekuperohet per ndeshjen e fundit qe Shqiperia do te luaj per kete edicion. Kuzhe per kete arsye nuk e mori Bulkun me vete ne France dhe preferoi ta ruante per ndeshjen kunder Rumanise. Mjeket e perfaqesueses kane besim qe Bulku do te jete i gatshem te luaj perkrah Altin Lales ne qendren e mesfushes dhe kjo do te ishte nje force me shume per Shqiperine ne ate mbremje.

komente