Levizjet/ Besart Berisha transferohet ne Australi
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 08 Gusht 2011 21:39   Shtyp

besart_berisha_training_thumbBesart Berisha, ish sulmuesi i kombetares shqiptare eshte transferuar ne Australine e larget. Lajmi eshte konfirmuar sot ne mediat kosovare ku vete Berisha ka pohuar largimin nga Arminia Bielefeld. Ai ka nenshkruar per kampionen e Australise skuadren Brisbane Roar. Berisha ne vitin e fundit nuk gjeti shume hapesira ne formacion tek Arminia dhe qe nga fillimi i veres, kur nisi merkato ishte vene ne kerkim nje skuadre te re. Fillimisht ai mendonte per te  luajtur ne Europe por oferta e ardhur se fundmi nga Australia e larget e ka bindur sulmuesin 26 vjecar.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide