EURO 2012/ Shqiperi-Rumani do te luhet ne Qemal Stafa
nga AlbaniaSoccer   E premte, 29 Korrik 2011 23:57   Shtyp
stadiumi_kombetar_qemal_stafa_thumbFederata Shqiptare e Futbollit ka zyrtarizuar vendimin se ndeshja e fundit eliminatore për Euro 2012 s Shqipëri – Rumani, që do të luhet në muajin tetor, do të zhvillohet në stadiumin kombëtar "Qemal Stafa". Më parë, kjo ndeshje ishte planifikuar të luhej në një stadium tjetër, mundësisht jashtë vendit, (opsion real ishte edhe Prishtina) për shkak se në atë kohë pritej që të kishin filluar punimet për ndërtimin e stadiumit të ri kombëtar mbi rrënojat e stadiumit egzistues.Kjo gje eshte shtyre dhe keshtu do te mund te luhet ne stadiumin kombetar. Ky ka qene lajmerimi i fundit nga FSHF nderkohe qe nuk dihet ende se kur do te fillojne punimet per te prishur dhe ndertuar me pas stadiumin e ri.
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide