Shqiperia dhe shifrat interesante te eliminatoreve
nga AlbaniaSoccer   E mërkurë, 14 Tetor 2009 05:12   Shtyp

curri_ibrahimovic_shqiperi_suedi1_880414671Kur pritet qe Shqiperia te zhvilloje takimin e fundit eliminator per Boterorin 2010, ndaj Suedise, po rreshtojme disa nga statistikat interesante qe kane pershkruar  skuadren tone gjate ketyre eliminatoreve, duke permendur vetem 10 faktet bazuar ne shifrat konkrete.

 

1-      Lojtari i vetem qe ka luajtur te gjitha takimet e plota per Shqiperine eshte Debatik Curri qe ne te nenta takimet e zhvilluara ka luajtur nga minuta e pare deri tek e fundit.

2-      Numri i golave qe kane shenuar lojtaret e tjere, pervec Erjon Bogdanit ne keto eliminatore , Duro dhe Dallku ndaj Maltes. Numri i trajnereve qe kane drejtuar Shqiperine, Haan dhe Kuzhe

3-      Shuma e golave qe ka shenuar Erjon Bogdani dhe shuma e skuadrave ndaj te cilave ka shenuar. (3 gola total, ndaj Maltes, Danimarkes dhe Portugalise). Shuma e portiereve qe ka aktivizuar Shqiperia gjete ketyre eliminatoreve – Beqaj-Hidi-Ujkani

4-      Piket me te shumta qe i kemi fituar nje skuadre ne keto eliminatore. Maltes, nje fitore 3-0 dhe nje barazim 0-0

5-      Numri total i golave qe kemi shenuar si skuader gjate ketyre eliminatoreve

6-      Piket e humbura me Hungarine, qe i fitoi te dyja takimet ndaj Shqiperise

7-      Piket e grumbulluara ne total nga skuadra e Shqiperise deri tani ne keto eliminatore

8-      Numri i lojtareve qe jane aktivizuar per Shqiperine ne keto eliminatore te cilev emri u fillon me germen “E”

9-      Golat ne total qe ka pesuar Shqiperia deri tani ne keto eliminatore, si dhe numri I ndeshjeve qe kane zhvilluar Duro, Skela, Curri, te cilet jane te vetmit futbolliste qe kane luajtur ne te gjitha takimet

10-  Numri i minutave qe ka luajtur Andi Lila ne keto eliminatore


Nga Solna
Filip Nemouche

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide