Shqipëria U-17 gati për përballjen me Hungarinë
nga Klevis Bejkolli   E premte, 25 Shtator 2009 12:41   Shtyp

kompleksi_telki_football_park_and_sportKombëtarja shqiptare  U-17 do të luajë sot në orën 17:30 ndeshjen e parë me Hungarine të vlefshme për  fazën e parë të eleminatoreve të kampionatit Evropian. Trajneri Ardian Mema në orën 12:00 deri në 12:20 i ka bërë ushtrime te lehta lojtarëve në fushën ku dhe do të luhet ndeshja. Ndeshja do të luhet në  kompleksin “Telki Football Park and Sport”.  Në datën 27-të ekipi ynë kombëtar do të ketë përballjen e dytë me skuadrën e Sllovakise dhe më datë 30-të përballjen e fundit dhe më të lehtën në letër me Luksemburgun.

(Ne foto kompleksi "Telki football park and sport", ku do te luhen te gjitha ndeshjet)

Lista e lojtërëve të grumbulluar :


Emër Mbiemër                      Datëlindja                  Klubi

Armand CELA                       03.01.1993                  KF TIRANA

Xhiljando DERGJINI               15.07.1993                 KF FLAMURTARI

Andi SULA                            21.05.1993                  SHKENDIJA DURRES

Jurgen MUMAJESI                 06.04.1993                 KF PARTIZANI

Aleksandros CUCI                 21.09.1993                  KF DINAMO

Griseld CEKICI                     14.06.1994                  KF POGRADECI

Bruno DITA                          18.02.1993                   KF DINAMO

Dorian KERCIKU                   30.08.1993                 KF TIRANA

Benkert ABDIJA                    22.06.1993                  FC GROSSETO

Altin ABAZAJ                        18.08.1993                  KF TROPIKAL

Ardit PEPOSHI                      14.09.1993                  KF PARTIZANI

Bruno HOXHA                      02.03.1994                  KF OLIMPIK

Amir TAFA                            03.03.1993                  KF VLLAZNIA

Alfred DELIALLISI                28.03.1993                 SHKENDIJA DURRES

Mateus LEVENDI                  23.01.1993                 KF PARTIZANI

Enio PETRO                         01.08.1993                   KF TEUTA

Fabio HOXHA                       07.05.1993                  FC INTER

Flavio XHANI                        07.07.1993                  PALERMO CALCIO

 

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide