EURO 2012 / Hamdi Salihi i gatshem ndaj Luksemburgut
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Shtator 2010 19:55   Shtyp

hamdi_salihi_alb-dan 1-1Sulmuesi shkodran i kombetares Hamdi Salihi gjate seances se djeshme stervitore eshte stervitur me gupin. Megjtihese pesoi nje demtim te lehte ne ndeshjen e fundit ndaj Rumanise, duket si lendimi nuk ka qene serioz. Trajneri Kuzhe e ka aktivizuar ne formacionin e pare te ekipit ne stervitje dhe ai pritet qe te jete perkrah Bogdanit qe nga minuta e pare ndaj Luksemburgut. Madje ne mini-ndeshjen e zhvilluar Salihi shenoi edhe nje gol duke dhene nje sinjal te qarte se eshte mire fizikisht dhe se kerkon te luaje si titullar. Mjeket e kombetares gjithashtu kane siguruar se sulmuesi shkodran e ka kaluar demtimin e lehte dhe mund te luaje ne formacion.

Andi Kodra

komente