EURO 2012 / Shqiperia me skeme sulmuese ndaj Luksemburgut
nga AlbaniaSoccer   E diel, 05 Shtator 2010 19:47   Shtyp
Kombetarja-e-ShqiperiseNe mini-ndeshjen e zhvilluar gjate stervitjes se sotme trajneri Kuzhe ka aplikuar nje skeme sulmuese. Lojtaret titullare kane luajtur perballe rezervave. Skema ishte 4-3-1-2. Ne mbrojtje ishin vendosur Curri, Cana, Dallku dhe Lila, ndersa mesfusha perbehej nga Bulku, Agolli, Muzaka ne te djathte dhe Skela ne rolin e fantazistit. Ndersa ne sulm ishte aktivizuar dyshja Salihi-Bogdani. KJo skeme sulmuese me shume gjasa do te jete ajo qe Shqiperia do te perdore edhe ne ndeshjen e radhes ne Eliminatoret e Kampionatit Europian. Ndryshimet jane te dukshme ku bie ne sy aktivizimi ne formacion i Muzakes dhe Salihit, dhe lenia jashte e Duros me Vangjelin, ky i fundit per shkak se festonte ditelindjen.

Andi Kodra
komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide