Dallku dhe Jonuzi titullar ne fitoren e Vorskla-s
nga AlbaniaSoccer   E martë, 27 Korrik 2010 09:54   Shtyp

ahmet_jonuzi2Armend Dallku dhe Ahmed Jonuzi kane qene titullar ne fitoren qe skuadra e tyre e Vorskla-s, arriti te marre ne trasferte perball Obolon Kyiv me rezultatin 1-0. Dallku ka luajtur per gjate gjithe ndeshjes kurse Jonuzi eshte zevendesuar ne minuten e 92-te.

Te dy lojtaret e kombetares shqiptare jane ndeshkuar me karton te verdh ne kete ndeshje. Pas javes se trete ekipi i Vorskla-s, renditet ne vendin e kater me gjashte pike ne Premier Ligen Ukrainase.

Dardanoz Zhilivoda

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide