Bogdani protagonist, debuton Vila, Ujkani
nga AlbaniaSoccer   E enjte, 10 Shtator 2009 02:15   Shtyp
bogdani_ndaj_danimarkesTë veçanta:

- Në fillim të takimit, kapiteni i Shqipërisë, Ervin Skela, mbajti një fjalë të shkurtër, ku bëri thirrje për fair-play, me rastin e përvjetorit të promovimit të tij ndërkombëtar. Gjest që u përshendet si nga lojtarët danezë ashtu dhe nga publiku.

 

- Ne tribunen kryesore dhe ne tribunen karshi ndodhej nje numer i konsiderueshem tifozash nga Danimarka. Atyre qe ndodheshin ne tribunen kryesore, me ndihmen e Federates iu ishin dhuruar shalla te kombetares « kuqezi » te cilat ata i mabjten gjate gjithe takimit

 

- Si zakonisht, kombetarja e Shqiperise nuk eshte harruar edhe nga suportimi i tifozerise shqiptare dhe grupeve te ndryshme tifo, ku « Tifozat kuq e zi » ishin padyshim pararoja e te gjitha grupeve « Fans »

 

- Erjon Bogdani eshte i vetmi lojtar shqiptar qe i ka shenuar kombetares daneze 2 gola, nje ne humbjen 1-3 ne Kopenhagen ne eliminatoret e Boterorit 2006 dhe nje ne Tirane sot.

 

- Erjon Bogdani me golin e shenuar arriti ne kuoten e 12 golave ne karriere duke barazuar Ervin Skelen

 

- Erjon Bogdani eshte shenuesi me i mire i Shqiperise ne keto eliminatore me 3 gola


- Kjo ishte pika e pare e fituar per trajnerin Josip Kuze ne keto eliminatore


- Saimir Ujkani zhvilloi takimin e pare zyrtar ne keto eliminatore

-Emiljano Vila hyri si zevendesues duke luajtur ne vendin e kapitenit Skela duke regjistruar keshtu takimin e tij te pare zyrtar ne keto eliminatore.Klevis Bejkolli

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide