Maqedoni/ Shkëndija 79 e fillon sezonin me humbje!
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 05 Gusht 2013 03:02   Shtyp

shkendijaSot ka filluar edhe Kampionati i Maqedonise per sezonin e ri 2013-14. Te dyja skuadrat shqiptare, Renova dhe Shkendija nuk paten nje dite te kendshme. Renova barazoi jashte fushe me Napredok 1-1, kur udhehoqi qe nga minuta e 16-te pas golit te shenuar nga Izair Emini.

Shkendija nga ana tjeter, pesoi nje humbje te rende ne fushen e vet, teksa u mund nga skuadra e forte e Turnovo me rezultatin 0-3. Shkendija perpara fillimit te sezonit beri edhe disa blerje te reja po asnje nga lojtaret qe i jane afruar skuadres nuk ishin ne gjendje per te luajtur kete takim.

Rezultatet - Java 1

Metalurg - Rabotnichki 0:0 (0:0)

Shkendija - Horizont Turnovo 0:3 (0:1)
Zoran Baldovaliev 71', 90', Dejan Blazhevski 83' (p)

Pelister - Euromilk Gorno Lisiche (1:0) (0:0)
Hristijan Dragaski 63'

Gostivar - Bregalnica 0:1 (0:0)
Eftim Aksentiev 75'

Napredok - Renova 1:1 (0:1)
Vladimir Mojsovski 77' - Izair Emini 16'

Vardar - Makedonija Gjorche Petrov 4:1 (2:1)
Radenko Bojović 8', Jovan Kostovski 35', 72', 80 - Ermedin Adem 40' (p)

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide