Maqedonia/ Ndërpritet ndeshja Teteks-Shkëndija
nga AlbaniaSoccer   E hënë, 10 Dhjetor 2012 07:05   Shtyp

shkendijaNdeshja e fundit se fazes se pare ndërmjet Teteksit dhe Shkëndijës e cila pa ndonjë arsye të madhe u zhvendos të luhet nga Tetova në Shkup nuk gjeti përfundimin e saj. Ndeshja u ndërpre në minutën e 85-të kur Teteksi shenoj dhe rezultati ishte 1-0 me golin e dyshimtë pasi lojtari i Shkëndijës ishtë akoma i lënduar në fushë. Pas shënimit të golit tifozët maqedonas të tubuar nga gjithë Maqedonia kundër Shkëndijës hynë në fushë për të festuar golin dhe të provokojnë lojtarët e Shkëndijës. Këto dy rastë bënë që lojtarët e Shkëndijës të largohen nga fusha dhe mos të kthehen për të mbaruar ndeshjen e cila me te gjitha mundesit do të meret zyrtarisht nga Teteksi 3 me 0 ndërsa Teteksi po ashtu duhet të dënohët maksimalisht për organizim të dobët të ndeshjes.

Ndeshja Teteks-Shkëndija i cila duhej të luhej në Tetovë mirëpo kryesia e Teteksit ka kërkuar që për shkak të fushës së keqe në Tetove ndeshja të luhet në Shkup  me qëllim apo jo kjo ka bërë që të tubohen të gjithë tifozët e ekipeve të ndryshme nga Maqedonia që të bëjnë tifo për Teteksin po ashtu edhe të ofendohen rëndë shqiptarët si zakonisht. Shqiptar i mirë shqiptar i vdekur, Kurvat shqiptare etj etj këto ishin ofendimet që tifozët maqedonas gjatë gjithë ndeshjes brohoritën në stadium.

komente
 
jFinalizer Error 401: asset file not found: /templates/rhuk_milkyway/css/template.css
hide